Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu a analytické účely využíváme soubory cookies. Zjistit více ROZUMÍM

Nový produkt

GPS GSM SOS tlačítko na krk

Lokatech

Skladem

3 995 Kč

GPS GSM SOS tlačítko na krk pro seniory s detekcí pádu a bez měsíčních poplatků

Vhodné především pro seniory nebo pro samostatně se pohybující osoby v místech s rizikem pádu.

Cena je konečná. Neplatíte žádné měsíční poplatky za asistenční služby v ceně několika tisíc korun ročně. Můžete si nastavit až 3 telefonní čísla pro příjem SMS a hovorů při aktivování alarmu na SOS tlačítku. Nastavit si můžete telefonní čísla členů rodiny, přátel, sousedů nebo tísňové linky (112). Pro provoz stačí do zařízení vložit SIM kartu s kreditem nebo paušálem libovolného operátora.

Hlavním úkolem SOS tlačítka je přivolat pomoc rychle a snadno. Nouzové kontakty se dozví ihned, že nastala nouzová situace a kde se osoba nachází, a jsou s ní bez prostředníka a bez prodlev propojeny hovorem s hlasitým reproduktorem a mikrofonem.

Jediným úkolem nositele se zařízení u sebe nosit, pravidělně ho nabíjet a v případě nouze stisknout tlačítko.

GPS SOS přívěsek na krk

GPS SOS tlačítko pro seniory

GPS SOS přívěsek může být pro vaše blízké anděl strážný, který přivolá pomoc sám při detekci pádu nebo stisknutím SOS tlačítka.

Podržení SOS tlačítka přivolá pomoc zasláním SMS s SOS zprávou včetně aktuální polohy na přednastavená telefonní čísla a zároveň je postupně opakovaně vytáčí, dokud nedojde ke spojení hovoru nebo jeho ukončení.

GPS SOS tlačítko na krk

Pokud 3D senzor detekuje pád, přístroj sám automaticky přivolá pomoc stejně, jako v případě podržení SOS tlačítka. Včasné přivolání pomoci po pádu dokáže zachránit život.

Riziko pádu hrozí zvlášť při uklouznutí ve sprše. Vysoký stupeň voděodolnosti IPX6 umožňuje mít zařízení na sobě i ve sprše. 

Přístroj zároveň slouží jako jednoduchý mobilní telefon s hlasitým reproduktorem, na který je možné se dovolat nebo z něj zavolat na přednastavené číslo. Při příchozím hovoru zařízení zavibruje, zazvoní a automaticky přijme hovor. Příchozí hovory můžete omezit jen pro přednastavená čísla.

GPS SOS přívěsek na krk

Lokátor samozřejmě umožňuje zjištění aktuální polohy i zaslání upozornění v případě, kdy se dostane do nebo mimo přednastavenou zónu. Kdykoli potřebujete, lokátor vám okamžitě sdělí svoji pozici.

Díky malým rozměrům a nízké hmotnosti je vhodný k celodennímu nošení na šňůrce na krku, na ruce v dokoupitelném náramku s pouzdrem nebo jen tak vložený do batohu, aktovky, či kapsy. Každý senior jistě ocení připomínání nutnosti nabití, hlasitý reproduktor, snadné ovládání jen 2 tlačítky (jedno nouzové a druhé pro běžné volání) a snadné nabíjení vložením do nabíjecího stojanu.

SOS tlačítko na krk pro seniory

 

Hlavní vlastnosti

 • přivolání pomoci SOS tlačítkem (odešle SMS s polohou a volá na nastavené kontakty)
 • boční tlačítko pro běžný hovor (volá na 1 nastavený kontakt)
 • přivolání pomoci při detekci pádu (odešle SMS s polohou a volá na nastavené kontakty)
 • okamžité zjištění polohy pomocí SMS (odešle SMS s polohou)
 • volitelné online sledování přes webovou/mobilní aplikaci
 • upozornění při překročení virtuálního plotu
 • obousměrná hlasová komunikace
 • hlasitý reproduktor a citlivý mikrofon (při volání není nutnost přikládat k hlavě)
 • výdrž až 18 dní v provozu
 • voděodolnost IPX6 (odolné vodě při sprchování, nikoliv ponoření do vody)
 • rozměry: 61 x 43 x 16 mm (malé celkové rozměry, přitom dostatečně velké tlačítko)
 • hmotnost: 37 g (lehké i pro trvalé nošení na šňůrce na krku)

Jak GPS lokátor funguje

GPS SOS přívěsek je schopen zjišťovat svou polohu pomocí citlivého GPS modulu. Zjištěnou polohu vám může následně sdělit prostřednictvím SMS zprávy nebo odeslat na server, kde můžete online sledovat nejen aktuální polohu, ale i kompletní historii pohybu.

Pro zjištění polohy pomocí SMS zašlete do zařízení SMS a obratem obdržíte SMS s odkazem na aktuální polohu v Google Mapách.

Při online sledování v mobilní nebo webové aplikaci zařízení spotřebovává desítky MB mobilních dat měsíčně a je nutné hradit měsíční poplatek cca 70 Kč za přístup do aplikace. Online sledování není nutné používat. Nehradíte pak žádné poplatky za mobilní data a přístup do aplikace. Zařízení funguje plnohodnotně i v SMS režimu, coz je drtivou většino uživatelů preferovaný režim.

Aby mohl lokátor komunikovat na dálku, je do něj nutné vložit SIM kartu s nabitým kreditem nebo paušálem (popř. s aktivovaným datovým tarifem, chcete-li využívat online sledování přes webový server či smartphone aplikaci). Volba SIM karty a mobilního operátora je zcela na vás. Používá se střední velikost SIM karty, tj. MicroSIM karta. PIN kód na SIM kartě musí být deaktivovaný. (Pro deaktivaci PIN kódu je nutné SIM kartu nejdříve vložit do mobilního telefonu a v něm v nastavení zabezpečení PINem deaktivovat.)

GPS GSM SOS tlačítko na krk s výdrží až 18 dní

Výdrž až 18 dní

GPS lokátor je vybaven Li-Ion baterií o kapacitě 900mAh, díky které vydrží na jedno nabití až 18 dní ve stad-by režimu.

Čím častěji bude lokátor v pohybu, tím rychleji se baterie vybije.

Při neustálém nošení v běžném režimu počítejte s výdrží 2-5 dní.

Nabíjení je možné připojením USB kabelu nebo jednodušeji vložením do nabíjecího stojanu.

Pokud dojde k vybití baterie, zařízení se automaticky zapne během nabíjení.

Citlivý GPS přijímač

Citlivý GPS přijímač

Díky citlivému GPS přijímači je schopen lokátor spolehlivě určovat polohu s přesností na pár metrů. Zároveň je schopen aktualizovat svoji lokaci již pár vteřin po probuzení z úsporného režimu.

GPS lokátor pro děti s SOS funkcí

SOS tlačítko

Pokud se nositel dostane do nouzové situace, stačí aby stiskl SOS tlačíko, čímž se okamžitě odešle SOS SMS zpráva obsahující přesnou lokaci, kde se právě nachází a zároveň se začnou postupně vytáčet přednastavená tel. čísla.

Možnost sledování polohy GPS lokátoru pomocí Android / iPhone aplikace

Sledování přes mobilní aplikaci

Sledování pomocí mobilní aplikace je jednoduché a efektivní. Aplikace umožňuje zobrazit pravidelně aktualizovanou poslední známou polohu a zpětně i historii pohybu.

Aplikace je kompatibilní se systémem Android i iOS.

Používání aplikace je placená služba (měsíční poplatek + mobilní data).

Používání aplikace je volitelné. Zařízení funguje plnohodnotně i v SMS režimu bez používání aplikace. V SMS režimu není možnost podívat se zpětně na historii pohybu. Zjištění aktuální polohy a vše ostatní je v SMS režimu plně funkční.

Upozornění na nízký stav baterie

SMS upozornění při nízkém stavu baterie

O nízkém stavu baterie budete včas informováni prostřednictvím SMS zprávy.

Zařízení doporučujeme dobíjet krátce každý den bez čekání na upozornění na nízký stav baterie. Pravidelné krátké denní dobíjení udrží baterii v dobré kondici. Udržováním plně nabité baterie předejdete jejímu možnému vybití v kritickém okamžiku, kdy se nositel dostane do nouzové situaci. Vytvoření si návyku na každodenní krátké dobíjení je snadnější než na dobíjení jednou za několik dní.

Vibrační senzor zajišťující extrémní úsporu energie

Nízká spotřeba díky otřesovému senzoru

Nezaznamená-li lokátor pohyb déle než 5 minut, automaticky přejde do úsporného režimu, ve kterém má spotřebu pouhých 2mA. Otřesový senzor zajistí, že se lokátor při pohybu opět probudí.

Lokátor s detekcí pádu

Detekce pádu

Pokud přístroj detekuje pád, odešle se SOS SMS zpráva obsahující přesnou lokaci, kde se právě nachází a zároveň se začnou postupně vytáčet přednastavená tel. čísla.

Citlivost detekce pádu je možné nastavit na stupnici od 1 do 9.

Před samotným informováním kontaktů se spustí desetisekundový kontrolní odpočet doprovázený hlasitým pípaním. Během této doby může nositel stisknutím SOS tlačítka zamezit odeslání SMS a volání, pokud se jedná o nesprávně vyhodnocený pád nebo následky pádu nejsou natolik vážné, aby vyžadovali něčí pomoc.

Virtuální plot

Virtuální plot

Umožňuje nastavit povolené nebo naopak zakázané lokality, kde se lokátor smí nebo nesmí vyskytovat. Při vstupu či výstupu z nastavené zóny obdržíte SMS upozornění.

GPS lokátor s funkcí odposlechu

Hlasitý reproduktor a automatické přijetí hovoru

Zařízení má mikrofon a hlasitý reproduktor. Dík tomu je komunikace bezproblémová i pro osoby se zhoršeným sluchem. 

Příchozí hovory jsou oznámovány zazvoněním a zavibrováním. Následně dojde k automatickému přijetí hovoru.

Možnost oboustranné komunikace

Oboustranná hlasová komunikace

Oboustranná hlasová  komunikace nahrazuje mobilní telefon. Na zařízení je možné se dovolat z libovolných nebo jen povolených tel. čísel. Ze zařízení je možné se dovolat na přednastavená tel. čísla.

Obsah balení:

 • GPS lokátor
 • dokovací stanice na nabíjení lokátoru
 • USB nabíjecí kabel
 • USB adaptér do sítě
 • šňůrka na krk
 • klíčenka
 • vodotěsné gumové kryty šroubků
 • šroubováček
 • český manuál

Příslušenství

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: